O NAS

Poznaliśmy się bardzo dawno , tak dawno, że chyba sami nie pamiętamy .

W to życie tutaj na ziemi umówiliśmy się , że przyjdziemy na świat tego samego dnia . Nasze indywidualności spowodowały, że trochę nam się lata rozminęły i tak :

Brygida 29 sierpień 1969

Bartek 29 sierpień 1972

 

Przez to „postawienie na swoim” musieliśmy szukać siebie wiele lat, aż znaleźliśmy się 9 lutego 2005 r. w piwnicy w Bielsku-Białej na rozpoczęciu roku chińskiego Koguta , który organizowała Brygida.

 

Po co organizowała ?

Chyba sama nie za bardzo wiedziałam ,wogóle po co pomysł z tą piwnica , itp.

 

Cokolwiek zrobisz, będzie nieznaczące, lecz jest bardzo ważne, byś to zrobił. (M. Gandhi)

 

i znaleźliśmy się tutaj na ziemi .

 

Od razu uwidoczniły się nasze wspólne zainteresowania : rozwój duchowy, energie , podróże , zdrowy styl życia , jedzenia. (wegetarianizm)  budowania , ruch na świeżym powietrzu .

 

I tak zaczęliśmy iść wspólną drogą , łącząc to co kochamy z byciem z ukochaną osobą.

Życie nabrało rozpędu , bo zawsze łatwiej żyć gdy ma się przy sobie osobę , która wspiera i rozumie,

 

Uwikłani jeszcze w schematy głównie rodzinne – realizowaliśmy marzenia rodziców zamiast własne – zaczęliśmy odrzucać to co nie nasze , dodając nasze , odgrzebując PRAWDZIWEGO SIEBIE , własne talenty i dary niebo.

 

Są 2 typy ludzi :

pierwszym żyje się ciężko i życie daje się we znaki , a drugim we wszystkim jest lekko i łatwo . W czym tkwi sekret ….? W drodze ….. Ci pierwsi idą obcą , wygodną i bezpieczną , a Ci drudzy własną , nieważne jaka jest .

 

Teraz stoimy na progu czegoś nowego od roku zaczynamy podróżować i żyć zgodnie z naszym sercem. Bartek rozstał się ze Szkółką Roślin Ozdobnych.

Po 8 miesiącach w Gruzji i Armenii upewniliśmy się, że “bycie w drodze po ziemi” to na ten moment nasza droga.

 

Z radością odwagą , choć nie powiem czasem i lękiem idziemy w kierunku nieznanego NOWEGO ŻYCIA KAŻDEGO DNIA. 

 

Życia tak jak podpowiada nam serce bez nabytych schematów i lęków .

 

Na tym blogu  dzielimy się sobą tym co nas , raduje, boli , zastanawia, naszymi działaniami, podróżami, warsztatami.

 

Będziemy polecać to co cenne i wartościowe dla nas .

 

Nasze wspólne życie zbiegło się z porzuceniem przez nas etatowej pracy , bo kiedyś, dawno, temu, a może całkiem niedawno pracowaliśmy na etat i świat wydał nam się nie końca kolorowy . Potem zaczęliśmy zmieniać wiele w swoim życiu i sami nie wiedząc kiedy znaleźliśmy się w punkcie , a może świecie który w dużej mierze stał się przyjazny, kolorowy , radosny , pełny wsparcia miłości, pasji

Poza drogą szczęścia i miłości od zawsze tzn od dziecka interesował nas inny świat , energie , poszerzona świadomość , zioła , jasnowidzenie. Świat niewidzialny dla wielu. 

Dochodząc do tego etapu przeszliśmy wiele dróg, jedne dobre inne bardzo dobre , a jeszcze inne nie godne polecenia . Tymi najlepszymi chcemy się dzielić z Wami.

 

Proponujemy :

warsztaty „rozmowy z kamieniami”

kąpiele w dźwięku gongu , masaże misami tybetańskimi

jogę śmiechu

energetyczne ustawienia problemu z uwzględnieniem przodków

ćwiczenia poszerzające świadomość

odnajdywanie swojej drogi życia 

Malowanie intuicyjne

w momencie kiedy utknęłaś (utknąłeś) w ślepym punkcie i nie wiesz co Cię blokuje, Dla mnie karty służą do rozpoznania tego co blokuje nas w życiu, do rozpoznania przyczyny , aby zrozumieć swoje zachowanie i przez odpowiednie zachowanie zacząć to zmieniać,

 

Jesteśmy otwarci na propozycje możemy pracować zarówno z małymi jak i dużymi grupami .

Bardzo lubimy podróżować , więc miejsce czy dalekie czy bliskie nie ma dla nas znaczenia, ważne aby było na terenie przyrody i intencja współpracy była czysta i radosna .

 

Filmiki z naszych działań :

 

 Sztuka masażu dźwiękiem:

 

 

Wernisaż na wesoło

 

 

Społeczna Akcja Śmiechowa – joga śmiechu

 

 

  No właśnie podróże , podróżujemy do wewnątrz siebie , ale również po świecie , gdzie podróżujemy głównie naszym Landroverem Discovery I , odpoczywamy i ładujemy się się na dzikiej przyrodzie , z nią mamy bardzo dobry kontakt i tym również chcemy się dzielić z Wami.

Śmierć ojca Brygidy w maju 2011 i jego ostatnie przesłanie – duchowy testament – spowodował rewolucję w naszym życiu i pójcie obiecaną ojcu drogą serca. 

Przesłanie ojca 

/http://brygidaibartek.pl/przeslanie-mojego-ojca/

Szczegóły z naszych  podróży pisanych poza tym blogiem :

www.opodrozynakaukaz.blogspot.com

www.opodrozynapolnoc.blogspot.com

 

Po krótce o nas :

Brygida Kamińska – kiedyś prawnik , finansista , a nawet inspektor kontroli skarbowej . Zainteresowanie  energiami , ziołami, dietami odziedziczyła po babciach. Sama do wiedzy po przodkach dorzuciła psychologię , pracę nad sobą, medytację, oczyszczanie ciała.

Jej drogą jest droga środka , równowagi harmonii , miłości .

Kocha podróże , szczególnie na tereny dzikiej przyrody , w miejsca mocy i magii przestrzeni.

 

Bartek Szczurkowski Z wykształcenia ogrodnik , potem prawie dwadzieścia lat w branży m.in. prowadząc „Szkółkę Roślin Ozdobnych”. Pozostało zamiłowanie do kontaktu z roślinami, przebywania w przestrzeniach przyrody.  Masażysta dźwiękiem , podróżnik, fotografik, pasjonat jazdy w terenie