Otwórz sobie nowy świat . Śmiech zawsze trwa – Osho

Otwórz sobie nowy świat . Śmiech zawsze trwa

2

Śmiech karta 60 z Kart przemiany Osho

Czy warto się smiać ? Co śmiech wnosi w nasze życie ?

Poniższy tekst to cytat z kart przemiany wg Osho

 

Ostatnia niespodzianka chińskiego mistyka

Smiech jest wieczny , życie jest wieczne , świętowanie trwa. Aktorzy zmieniają się , ale dramat trwa. Fale zmieniają się , ale ocean trwa. Śmiejesz się , zmieniasz się , kto inny się śmieje – smiech trwa. Świętujesz, ktoś inny świętuje , świętowanie trwa. Egzystencja jest ciągłością, jest continuum. Nie ma w nim ani jednej przerwy. Nie ma w niej ani jednej przerwy. Żadna śmierć nie jest śmiercią , bo każda smierć otwiera nowe drzwi , to początek. Życie nie ma końca , zawsze jest jakiś nowy początek zmartchwystanie.

Jeżeli zmienisz swoj smutek w świętowanie będziesz też w stanie zmienić swoją śmierć w zmartchwychstawnie.

 

Tak uczy się sztuki , póki jeszcze jest czas.

 

Było trzech chińskich mistyków. Nikt nie zna ich imion. Znani byli jako Trzej Śmiejący Się Święci, ponieważ nigdy niczego innego nie robili – tylko się śmiali .

Ci trzej ludzie byli naprawdę piękni, gdy tak się smiali i trzęsły im się brzuchy. Stawało się to zaraźliwe i inni zaczynali się śmiać. Całe targowisko zaczynało się smiać. Jeszcze przed paru chwilami był to brzydki plac, gdzie ludzie myśleli tylko o pieniądzach, nagle przyszli Ci trzej szaleńcy i zmienili jakośc całego targowiska. Zapomnieli, ze przybyli kupować i sprzedawać. Nikt nie przejmwał się chciwością. Na parę sekund otworzył się nowy świat.

Wędrowali po całych Chinach, pomagając ludziom śmiać się. Smutni ludzie , rozzłoszczeni, chciwi, zazdrośni ludzie – wszyscy zaczynali smiać się razem z nimi. Wielu ludzi poznało ten klucz, że możesz się przemienić.

W którejś wiosce jeden z trójki zmarł. Ludzie z wioski zebrali się i powiedzieli : „Teraz, będzie kłopot. Pewnie zobaczymy jak się nie śmieją. Zmarł ich przyjaciel, na pewno będą plakać” Ale gdy przyszedł odpowiedni czas, tych dwóch tańczyło, smialo się i świętowało jego śmierć . Ludzie z wioski powiedzieli :

'Tego już za wiele. Gdy ktoś umiera, śmiech i taniec to profanacja”

Odpowiedzieli na to:

'Całe życie smialiśmy się razem z nim. Jak możemy go pożegnać czymkolwiek innym? Musimy się śmiać , cieszyć i świętować. To jedyne pożegnanie możliwe dla kogoś, kto śmiał się całe życie. Dla nas nie jest on martwy. Jak może śmiech umrzeć, jak może życie umrzeć?”

Gdy ciało miało zostać spalone , ludzie z wioski powiedzieli:

'Wykapiemy go, zgodnie z obrządkiem „

Dwaj jego przyjaciele rzekli jednak:

'Nie nasz przyjaciel powiedział : Żadnych obrządków, nie przebierajcie mnie i nie kąpcie. Połóżcie mnie na stosie tak jak jestem. Musimy więc przestrzegać jego poleceń „.

Nagle nastąpiło wielkie wydarzenie. Starzec zrobił ostatni dowcip: pod szatami ukrył sztuczne ognie i gdy ciało podpalono. Nagle zrobiło się święto !!!

Cała wioska zaczęła się smiać . Tych dwóch szalonych przyjaciół tańczyło, potem cała wioska zaczęła tanczyć .

To nie była śmierć , było to nowe życie. „

 

Ja też pomagam ludziom się śmiać , zapraszam serdecznie na warsztaty śmiechowe

Najbliższy w ramach Społecznej Akcji Śmiechowej już w poniedziałek o 17 w Galerii Wzgórze w Bielsku- Białej wstęp wolny . Więcej na http://brygidaibartek.pl/joga-smiechu/
http://www.natmed.pl/artykuly-i-porady/wolny-cz/na-poprawe-nastroju-joga-smiechu/ .

Jeżeli chcesz aby Tobie pomogła się śmiać , napisz do mnie. Najlepiej na maila .

Smiać można się wszędzie : na imprezach towarzyskich , spotkaniach biznesowych , w szkołach, w szpitalach, więzieniach, smiejemy się na trzeżwo pod każdym względem.

Do zobaczenia we wspólnej przestrzeni śmiechu hihihihahahha

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *