W krainie naszych rodziców

W krainie naszych rodziców. 23 września 2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Resort Aspindza znajduje się ok. 2 km od miasteczka. Fakt resort to wielka nazwa bo w jego skład wchodzi 3 budynki i kilka domków, maleńka kawiarenka. Kuracjusze sami sobie gotują jedzenie, nie ma specjalnych atrakcji, zresztą jeżeli przyjeżdża tu emeryt który dorobił sobie na pobyt tutaj (emerytura jest dla wszystkich taka sama w Gruzji i wynosi 300 zł, bez względu na staż i wcześniejsze zarobki), więc za co ma iść do knajpy na obiad za 10 zł. Oczywiście jest grupa którą stać na więcej, w miarę rosnącego standardu zaczynają się ceny z „księżyca” i wszyscy są zaskoczeni gdy mówimy, że w Polsce w takim standardzie jest taniej. Choć czasami mam wrażenie, że oni są dumni z tego, że u ich drogo (tak jakby cenili to co drogie i słabo osiągalne).

Nam brakło atrakcji, pojechaliśmy do miasteczka i trafiliśmy do kawiarni w domu towarowym. Panie gdy usłyszały, że nie chcemy chaczapuri, czyli mąki z serem stwierdziły, że ugotują nam postną zupkę. Głupio nam było zamówić jedną, więc zamówiliśmy dwie. Czekaliśmy na nie spokojnie i dawaliśmy wpisy na bloga. Panie też przygotowywały jedzenie dla innych klientów. Gdy klienci się skończyli, a my zjedliśmy zupkę, nastał czas gdy Panie siadły do stołu, przyniosły sałatkę i jakieś kawałki upieczonego ciasta, do tego likierek. Pojadły, popiły, włączyły głośno muzykę…………. i zaczęły tańczyć. Powrót do czasów naszego dzieciństwa, coś do czego tęsknią nasi rodzice. Taki luz w pracy, a czy praca gorzej zrobiona niż dziś? Naszym zdaniem zdecydowanie lepiej. Kto dziś w restauracji na zamówienie ugotuje zupę? – chyba, że w bardzo luksusowej – a tutaj wszyscy zadowoleni i panie też, mające radość z przebywania w pracy. Ile pozytywnej energii, taki pracownik wnosi w takie miejsce, w przeciwieństwie do miejsca gdzie musi przyjść i za karę tzn. „wynagrodzenie” wykonywać pracę. Jak inna jest energia tego pożywienia. Dlaczego luz odznacza źle wykonaną pracę? Wiadome są ludzie , którzy bez bata nie pracują, ale większość odpowiedzialnych ludzi, lepiej zrobi swoją pracę, gdy zostawi się im przestrzeń.

Oczywiście do zabawy ku uciesze Pań jesteśmy wciągnięci. My się dobrze bawimy i Panie też. Świat przeszłości, luzu, radości przy świetnie wykonanej pracy i zadowolonych klientach.

Ile radości w pójściu i przebywaniu w pracy???

Dziękujemy Panią co cudowną zabawę i cudowny czas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *