Dlaczego tak mało piszemy na tym blogu .

Kochani , od przyjazdu z Syberii , bardzo niewiele piszemy na tym blogu .

Potyktowane jest to główne pracami nad innym blogiem , bardziej społecznym . O strasznym smrodzie w naszym regionie

www.powietrzewitosa.blox.pl

Smrodu, którego sprawcą jest super nowoczesna kompostownia , na przebudowanym niedawno wysypisku.

Smród , a bardziej fetor jest straszny , w domu prawie nie śpimy (dobrze, że mamy na razie dom po moich rodzicach) . Jednak takie jeżdżenie w kółko to jakaś pomyłka .

Na dniach znów znikamy w świat – jedna dobra rzecz w smrodzie , motywuje do wyjazdów ,a potem będziemy zastanawiać się co dalej .

W całej sprawie ze smrodem , nie tak bardzo przeraża mnie sam smród , jak postawa okolicznych mieszkańców . Działa parę osób , a reszta czeka aż inni coś zrobią komentując :

  • fajnie, że ktoś się za to zabrał

Patrząc na ich postawę ma się wrażenie , że im smród nie przeszkadza . Jednak w bliskich rozmowach okazuje się , że większości smród tak samo doskwiera jak nam , jednak bardziej odważni przyznają się do tego, że boją się działać , bo …… powodów jest wiele .

A gdzie godność ….???? Czy dalej mamy czasy niewolnictwa ? A może one skończyły się tylko na papierze, a w głowach ludzi tkwią dalej ???

Nie wiem …………..

Mamy koło siebie kilkanaście tysięcy ludzi , którzy boją powiedzieć się , że im śmierdzi .

Zawalczyć o siebie i swoje szczęście .

Wziąć życie w swoje ręce.

Nie można tak po prostu powiedzieć , śmierdzi, strasznie mi to przeszkadza , więc działam .

Tylko Ci co działają , mają grać na ich emocjach , manipulować nimi .

Po co …..????

Znam te techniki i przez lata byłam daleka od ich stosowania , myślałam , że większość sama od siebie zmotywuje się do działania .

Jednak myliłam się strasznie , większość ludzi można zmotywować dwoma rzeczami strachem , jeszcze większym od tego jaki mają lub nienawiścią do jakiegoś wroga.

Inaczej się nie da….???

A może za dużo wymagamy od innych , może ich nie rozumiemy , a może na siłę chcemy ich dobra, które wcale dla nich dobrem nie jest. Może ten smród jest częścią ich życia i oni się do niego dostosowują . Może ulica na której mieszkamy powinna nazywać się Śmierdząca , a my skoro chcemy czegoś innego powinniśmy się stąd wyprowadzić , a nie mącić spokój ulicy jakimś śmiesznym działaniem .

Co do wyprowadzenia to na pewno to zrobimy , jednak postawa ludzi jest dla mnie niesamowitą lekcją , lekcją pokory wobec świata .

Świat przecież jest taki jaki go tworzymy , więc …………

My jednak będziemy robić swoje , siać ziarna świadomości , namawiać do mówienia prawdy i brania życie we własne ręce.

Jednak nie manipulacją i graniem na emocjach, !!!

A resztę zostawimy swojemu biegowi , smród też ……..

No właśnie , dziś jechałam samochodem wieczorem , śmierdziało, że na wymioty brało , a 2 osoby biegły , jak gdyby nigdy nic . Zaczęłam się zastanawiać czy na pewno jakieś działania ze smrodem w tej dzielnicy mają sens . Bo skoro ktoś nie ma świadomosci smrodu i jest w stanie w nim intensywanie oddychać dobrowolnie to znaczy, że mu to nie przeszkadza . Może to my jesteśmy dziwni, że chcemy jakieś „czyste” powietrze . Może to nasze nieprzystosowanie do dzisiejszego przemysłowego świata……..???

Prosimy propagujcie naszego bloga o smrodzie może trafi na odpowiednich ludzi

www.powietrzewitosa.blox.pl

Klikajcie lubię na facebooku strony o smrodek bielsko

 i kliknij "lubię" niezależnie czy Wam śmierdzi , czy poprostu jesteście sympatykami tego , aby na świecie było czyste powietrze

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *