Viligili – piekna przyroda na lokalnej wyspie

Viligili 11 maj 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jest malutką zamieszkałą wysepką przy samej stolicy Male . Terminal promu znajduje się z przeciwnej strony niż terminal na lotnisko . To ten sam terminal co na Maafushi . (koszt ok 3-4 rupie )

P1100767

Wyspa powitała nas stadem komarów , które próbowały się na nas posilić. Ponoć tutaj nie ma malarii …….

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To komarowe spotkanie na pewno wywarło wpływ na całą podróż po wyspie . Najprawdopodobniej chciały nas oczyścić . Wiele razy zauważylismy , że komary gryzą w te miejsca , które są zablokowane . W te miejsca na meridianie (punkt akupunkturowy ) gdzie jest blok , namawiamy do obserwowania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wysepka ta jest zapleczem piknikowym Male . Jednak coś tutaj się stało, świadczą o tym pozostałości po kawiarniach koło portu , albo fala Thsunami 2004 roku , albo zarządzenie władz spowodowało, że teraz ta wysepka słabo żyje turystycznie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Największą spuścizną po czasach świetności są wielkie drzewa : fikusy , który średnica pnia dochodzi do 2 metrów . Latają wśród ich koron wielkie nietoperze , mające rozpiętość do 50 cm , na pewno żywią się ich owocami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dla osób przebywających w Male może to być dobra plaża do kąpieli ( jest to plaża lokalna, więc zakaz bikini) .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Srodek wyspy jest zabudowany . Jednak plaże są piękne . Dziś dzień dziecka, więc sporo rodzin siedzi z dziećmi . Bawiąc się, pływając .

P1100805

 

Taki miejski park .

P1100788P1100832

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *