Joga śmiechu w Dakini na zakonczenie 2013 roku

Zdjęcie z kursu jogi śmiechu w Dakini prowadzonej przez Piotra Bielskiego w sierpniu 2013

 

Zakończ Stary Rok ze śmiechem i wejdź w Nowy 2014 z narzędziami do jego wywoływania .


29 grudnia 2013 (niedziela) godzina 18

„Kiedy się śmiejesz, zmieniasz się, a gdy ty się zmieniasz, cały świat się zmienia”
dr Madan Kataria, lekarz, twórca jogi śmiechu

Wydaje nam się , że aby się śmiać potrzebujemy konkretnych czynników : dopalaczy , komedii , żartów , czy jakiegoś specjalnego nastroju itp.
Śmianie się bez powodu dla samego śmiania ?
Wydaje nam się jakieś abstrakcyjne i bez sensu .
Smiać się dla samego śmiania ……???
Po co ?
Gdy narzekamy , biadolimy , krytykujemy , oceniamy , smucimy się , stresujemy nie zastanawiamy się dlaczego tak robimy i często robimy to bez powodu , tak po prostu do zabicia czasu , czy dlatego , że tak zachowują się inni, nakazują nam rodzinne czy systemowe wzorce.
A dlaczego właśnie wtedy gdy dopada nas stres, smutek, zaczynamy krytykować , oceniać , biadolić nie zacząć się śmiać ????

Zalety jogi śmiechu:
-dostarcza świeżej dawki endorfin i poprawia nastrój
-wzmacnia system immunologiczny i wspomaga samoleczenie się organizmu
– sprzyja lepszej wydajności i kreatywności w pracy dostarczając tlen do organizmu
– ułatwia kontakty społeczne, dzięki wewnętrznej pogodzie ducha, którą daje ta praktyka łatwiej przyciągnąć znajomych i przyjaciół
pozwala przejść ze śmiechem przez wyzwania, które nam stawia życie, daje więcej spokoju i dystansu, otwiera na nowe rozwiązania

Prekursorem tutaj jest twórca jogi śmiechu indyjski lekarz internista Madam Kataria , który 18 lat temu postanowił sprawdzić czy można śmiać się bez powodu tylko na mocy wewnętrznego postanowienia.
Najpierw wraz z żoną próbował się śmiać się w pierwszym klubie śmiechu w Bombaju, opowiadając dowcipy. Okazały się one zawodnym środkiem: nie każdy ma takie same poczucie humoru i wiedzę potrzebną by „złapać” żart.
Ponadto kawały w większej dawce poróżniały ludzi, gdyż gdy ludziom skończyły się „przyzwoite” kawały, pojawiły się polityczne , rasistowskie itp.
Doktor poprosił wtedy o spotkanie następnego dnia i czuł, że musi wymyślić coś uniwersalnego . Przeczytał wtedy w artykule naukowym, że nasze ciało na poziomie fizjologicznym nie rozróżnia między śmiechem naturalnym i prawdziwym.
Zaproponował więc następnego dnia proste ćwiczenia na śmiech, które się sprawdziły i od tej pory pozwalają setkom tysięcy ludzi na całym świecie śmiać się w każdej chwili bezwarunkowym śmiechem.
Od tego czasu powstały tysiące klubów śmiechu w ponad 70 krajach na całym świecie . Dodatkowo, joga śmiechu jest praktykowana w licznych szkołach i uniwersytetach, firmach i znanych korporacjach, ośrodkach dla seniorów , więzieniach, grupach samopomocowych m.in. dla chorych na raka itp.


Co daje udział w pojedynczej sesji jogi śmiechu ?
Pojedynczy udział w sesji śmiechu pomaga nam rozładować stres. Na sesjach jogi śmiechu w bezpiecznej przestrzeni uczymy śmiać się głośno i głęboko czyli z przepony, ale również cicho tak by nie budzić sąsiadów lub nie budzić podejrzenia na lotnisku.
Uznajemy, że śmiech to zbyt ważna sprawa by zostawiać ją przypadkowi, śmiejemy się więc za sprawą siły wewnętrznego postanowienia.

Sesja śmiechu trwa ok 60 minut
Praktyka nie wymaga też specjalnego stroju, można praktykować nawet w garniturze, ale zawsze jest łatwiej w wygodnym ubraniu. Można przyjść z dziećmi, bo jest to metoda otwarta dla ludzi w każdym wieku.
Przeciwwskazania :
Ciąża jest niestety przeciwwskazaniem ze względu na skurcze, jakie może pobudzić długie śmianie się, jak i skłonności do padaczki, poważne choroby serca lub choroby psychiczne. No i jeszcze jedno, ale to chyba oczywiste: śmiejemy się na trzeźwo pod każdym względem .

Koszt 20 zł. dzieci od 7-16 lat 50% zniżki

Miejsce: Studio Dakini Bielsko-Biała , Partyzantów 44

29 grudnia 2013 (niedziela) godzina 18

Prowadzące : Brygida Kamińska i Danka Grabczan

Brygida Kamińska – kiedyś prawnik , finansista , a nawet inspektor kontroli skarbowej . Zainteresowanie magią, energiami , ziołami odziedziczyła po babciach. Sama do wiedzy po przodkach dorzuciła psychologię , pracę nad sobą medytację.
Jej drogą jest droga środka , równowagi harmonii , miłości .
Kocha podróże , szczególnie na tereny dzikiej przyrody , w miejsca mocy , śmiech jest naturalną częścią jej samej .
Wraz ze swoim partnerem pisze bloga www.brygidaibartek.pl
Jej przygoda z jogą śmiechu na : http://brygidaibartek.pl/joga-smiechu/
Relacja z moich pierwszych warsztatów : http://www.natmed.pl/artykuly-i-porady/wolny-cz/na-poprawe-nastroju-joga-smiechu/

Danka Grabczan: psycholog i fizjoterapeuta zwierząt, zajmuje się również terapią kontaktową z ludźmi z udziałem psów i koni. Prywatnie mama 13 letniego Mikołaja i 4 miesięcznej Alicji. odkrywa na nowo radość macierzyństwa i moc którą jej daje. Uwielbia podróżować , tańczyć , śpiewać i oczywiście śmiać się .

Informacje zapisy :
Brygida Kamińska 695 888 329 , brygida111@wp.pl
Danka Grabczan 696 941559
Można przedpłacić na konto . Dobry prezent pod choinkę
konto: Aleksandra Żochowska , Dakini
20 1140 2017 0000 4002 0292 7945
Z dopiskiem „Joga śmiechu ”

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *