Aspindza kurortowy postój

Aspinadza 21-24 września 2014 kurortowy postój

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Deszcz wyganiał nas z kolejnych miejsc, podjęliśmy decyzję o wyjeździe do Armenii, ale jeszcze z energią Gruzji chcieliśmy opisać nasze doświadczenia.

Pojechaliśmy do Aspindzy którą pokazali nam Ania z Arturem, (www.obliczagruzji.pl) noclegi jak zwykle w Gruzji z cenach „dziwnych”, pokój z łazienką 70 zł od osoby , a z jedną łazienką na cały 2 piętrowy budynek 30 zł (w tym 2 razy dziennie wanny siarkowe po 6 zł.).

Często od Polaków słyszę, że to są niskie ceny.

W stosunku do czego??? Polski, Słowacji ? Sensowny nocleg w Ustroniu ,Wiśle lub Szczyrku na kwaterze w pensjonacie w pokoju z łazienką lub z łazienką i kuchnią na korytarzu jak w przypadku Słowacji wynosi ok. 40 zł za osobę – przy pobytach krótkich- przy dłuższych taniej. Więc gdzie tanio???

Może Ci co to mówią i piszą pojeździli by trochę po Polsce i Słowacji i porównali standard (i ceny w tym samym standardzie), nie mówiąc już o porównaniu zarobków tutaj i tam.

Ale wracając do Aspindzy, trochę byliśmy pogubieni, nic do nas nie gadało ( są tutaj też domki, ale nie było wolnych). Na szczęście dla zrównoważenia energii zaprosiły nas do siebie na kawę Panie kuraciuszki z Armenii. Pogaduszki, pogaduszki i poszliśmy się wykapać w wannach, a potem ulokowaliśmy nad rzeczką. Zapaliliśmy ognisko i nagle przestrzeń zrobiła się bardziej przyjazna. Zresztą to cecha Gruzji, ją trzeba na początku troszeczkę oswoić, a potem już mruczy na kolanach. I tak samo tutaj.

Następne dwa dni to idealna pogoda na uzupełnianie bloga, pranie , kąpiele wannach, medytacje. Taki stop po ostatnim gnaniu. Może nie idealny, ale spokojny i twórczy, może nie wznoszący gdzieś w obłoki, ale pozwalający zrównoważyć energię i oczyścić, to co się nazbierało po drodze. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *