Joga Jin i masaż tajski z Renią 20 kwietnia

JOGA JIN , Masaż Tajski
i niepodzianki

20 kwietnia 2013 r.

 

Dlaczego warto przyjść na zajęcia:

joga łączy w sobie oddech i ruch dlatego wpływa na wszystkie partie mięśni oraz system nerwowy.
• joga wywodzi się ze starożytnych metod leczniczych.
• Oczyszcza i uzdrawia ciało, rozwija siłę i elastyczność.
• Uczy koncentracji.
• Efekty ćwiczenia odczuwane są już od pierwszych zajęć.

Yin Joga to nowoczesna forma praktyki jogicznej, pozwalająca wykorzystać siły grawitacji do zwiększenia elastyczności i pogłębienia świadomości ciała. Należy do spokojnych praktyk i stanowi doskonałe uzupełnienie dynamicznych, mięśniowych/siłowych (yang) odmian yogi. Yin yoga skupia się na głębokich tkankach łącznych, takich jak: ścięgna, kości oraz stawy. Głównie tych zlokalizowanych w okolicy bioder, miednicy i dolnej części kręgosłupa.

Masaż tajski łączy najlepsze elementy z orientalnych technik relaksacyjno – leczniczych. Jeśli dołączymy do nich współcześnie nam znane techniki wspomagające oraz stymulujące działanie relaksacyjne, takie jak aromaterapia, czy muzykoterapia, uzyskamy bardzo skuteczne narzędzie do walki z bólem, stresem oraz przemęczeniem. Może być on stosowany przez osoby w różnym wieku i o rozmaitym stopniu sprawności fizycznej. Tajowie polecają masaż relaksacyjny 2 – godzinny. Masaże 1-godzinne pomagają skupić się na konkretnym problemie. Po wykonaniu masażu zalecane jest wypicie minimum jednej szklanki wody, celem uzupełnienia płynów w organizmie.

Zapraszam na zajęcia osoby, które chcą uzupełnić swój dotychczasowy trening o dodatkowe ćwiczenia, jak również osoby początkujące.


531479_625770500772071_1170678606_nRenata Depciuch z zawodu filozof, z powołania artystka, z przekonania nauczycielka yogi. Z ashtanga jogą zetknęła się w 2009 r. i odtąd ona stała się jej codzienną praktyką. Dodatkowo interesuje się również jogą jin i thai jogą pod okiem Gabriela Azoulay. Jej zajęcia to prawdziwa dawka energii i zaangażowania. Renata rozwija i pogłębia swą praktykę na licznych warsztatach i kursach. Niedawno wróciła z Indii, gdzie miała możliwość praktykować tradycyjny styl Ashtanga Vinyasa Jogi.

 

Plan zajęć :

10-12 sesja Jogi JIN – Renia Depciuch

12-13 poczęstunek makrobiotyczny (zupa) i krótka przerwa – Ola Kos

13-14 kąpiel w dźwięku mis i gongu – Bartek Szczurkowski

14-15 sesja masażu tajskiego w parach – Renia Depciuch

 

Miejsce: Mazańcowice koło Bielska-Białej , ul. Buczyny

 

Koszt: 80 zł

Informacje i zapisy:

Ola Kos – akama@onet.pl,

Renia – reniamaluje@gmail.com,

Proszę mieć luźny strój do jogi. Maty do jogi mile widziane!

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *