Magiczna zatoczka, Nowy Świat

Magiczna zatoczka, Nowy Świat 16.05.2019

d23

40

Byliśmy tu razem 7 lat temu, a Brygidka jeszcze wcześniej 20 lat temu. Dlaczego czasem robimy tz. „odgrzewane kotlety”, zapewne dlatego że pewne miejsca kojarzą się nam z całym regionem. Inaczej mówiąc jak Krym to staje przed oczami skała okalająca z jednej strony kurorcik Nowy Świat wraz z piaszczystą plażą i płynącymi w morzu dwoma delfinami.

35

39

To były pierwsze delfiny które widziałem w życiu i pozostał sentyment do tego miejsca. A sama miejscowość nie rozrosła się, nadal to taki mały kurorcik z niewielką ilością dużych hoteli. W sam raz w mój gust, szczególnie teraz przed sezonem.

38

36(1)

Woda w morzu już się przełamała i jest taka jak w Bałtyku w sezonie wakacyjnym. Dla jednych zimna, a dla nas rześka. Tutaj w wakacje jest ciepła jak żur i słabo daje ochłodę w 40 stopniach upału.

40 (1)

44

41

37

Tę miejscowość spodobał sobie rosyjski lord, czy magnat, a na pewno wizjoner i prekursor, który w 1889 roku założył fabrykę szampanów, a potem jeszcze zakład win Massandra pod Jałtą. Widok z tarasu jego domu jest naprawdę malowniczy, a za jego domem zaczyna się ściana rezerwatu okalającego tę miejscowość.

46

45

Chodziliśmy starymi pieszymi ścieżkami wokół góry położonej po prawej stronie plaży. I nią dotarliśmy do „rajskiej zatoczki”. Nie pamiętam by 7 lat temu miała taki kolor wody…… 

d17

d16

Magiczna zatoczka którą można podziwiać obok Nowego Świata na Krymie zaprosiła nas poprzez wcześniejsze spotkanie z delfinem.

 

d23 (1)

 

Jest to część rezerwatu okalającego tę miejscowość. Przez to zachowuje charakter małego kurortu położonego pomiędzy dwoma skalistymi szczytami.

d25 (1)

d23

 

Czuliśmy się tam naprawdę dobrze… Miejsce to . Kolor wody prawie rodem z gorących klimatów…..

 

d16

 

 

d19?

d25 (1)

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *