Poranek na piramidzie słońca

Poranek na piramidzie słońca 17-18 sierpnia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kierując się na południe dojechaliśmy do ostatniego wielkiego , a zarazem bardzo kontrowersyjnego odkrycia archeologicznego – bośniańskich piramid .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piramidy zapraszały nas już w Polsce , przychodziły osoby i o nich opowiadały , a gdy podjęliśmy decyzję, że odwiedzimy je jadąc na południe , cały wyjazd , który szedł ślamazarnie i przesuwał się z dnia na dzień nabrał rozpędu .

I o zachodzie słońca dojechaliśmy pod piramidę słońca , już sama do niej droga , szczególnie jej ostatni odcinek spowodował, że pojawiły się emocje . Wiele rzeczy zaczęło wychodzić w przyśpieszonym tempie , tak jakby chciano nas przygotować na przyjęcie silnej energii .OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szczególnie, że jesteśmy w kraju gdzie ok. 20 lat temu była wojna , więc huśtawka energetyczna jest spora . A wewnętrzna wojna między ciałem , umysłem i duchem ujawnia się w całej sile. Pokazując nie harmonijne jej aspekty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na nocleg przygarnął nas parking pod restauracją Vidokova (właściciele nie chcieli nic od nas za nocleg )

Wcześnie rano ruszyliśmy aby powitać wschód słońca na piramidzie słońca .

Na początku prowadzą gliniane schodki, jednak z czasem ścieżka robi się bardzo stroma i śliska .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na dole mgły , a my idziemy w kierunku „słońca” najpierw hipotetycznego, a potem już fizycznego (gdyż nie zdążyliśmy na wschód słońca) . W dole mgły, a my do słońca .

Jak pierwotni ludzie , którzy czcili słońce .

Wieczorem gdy kładliśmy się spać połączyliśmy się piramidą , górą prosząc o informacje o niej , o jej historii itp.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Informacji wiele nie przyszło , jednak przyszła jedna ważna informacja, że łącząc się z jakimś miejscem łączymy się z jego myślokształtami kompatybilnymi z nami , a przez wieki zachowało się bardzo wiele myślokształtów . Dlatego każdy może mieć inne postrzeganie danego miejsca .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pamiętajcie nie ma stałości .

Gdzieś pojawiły się wizje o miejscu kultu , jednak miałam wrażenie , że góra nie jest do końca otwarta , jest nie ufna aby pokazać swoją siłę światu .

Gdy szliśmy pod ostre skłony nie mieliśmy ani grama zadyszki , jakby jakaś tajemnicza siła pchała nas w górę .

Gdy weszliśmy na górę poczuliśmy się jak w niebie , a na ziemi jednocześnie . Słońce świeciło oświetlając nieśmiało morze mgieł na dole .

Kwiatki przyroszone wdzięczyły się do słońca .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jednak góra nie chciała wchodzić w głębszy kontakt , przyroda wdzięczyła się , ale góra nie chciała rozmawiać . Spokojnie i cierpliwie przyglądaliśmy się przyrodzie , podziwialiśmy ją i nagle ……

Poczułam – tu były jakieś klątwy – uwolnimy je .

I …… zaczęliśmy medytować

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Góra zaczęła opowiadać o tym , jak boi się tego, aby inni zaczęli na niej robić wielki biznes , gdyż cały upadek tego miejsca kultu wiąże się z tym , że jakaś grupa zaczęła bardziej czcić materię i umysł, niż Boga , niż słońce , intelektem zaczęła podporządkowywać sobie innych , bo przecież jestem lepszy i więcej mi się należy .

Więcej może się należeć, ale dlaczego kosztem innych ….????

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przecież siła wyższa Bóg daje nam wszystko co chcemy . Dlaczego musimy panować nad innymi ?.

Zresztą to już któraś cywilizacja , którą zgubiła materia i intelekt.

Oczyszczaliśmy wszystkie te programy w sobie , aż do momentu gdy pozwoliliśmy sobie na podążanie drogą światła , przy wykorzystaniu na tej drodze intelektu i materii jako narzędzi , a nie jako głównego celu .

Bo intelekt i materia bardzo pomagają nam żyć i iść drogą światła , wypieranie , czy odrzucanie ich to również droga do nikąd .

Już dziś idę drogą światła , miłości , drogą boską korzystając z materii i intelektu z korzyścią dla mnie i wszystkich istot

To przesłanie góry dla nas i Was czytających te słowa

dziękujemy za cudowny czas . Gdy zakończyliśmy medytację chmury zaczęły wchodzić wyżej , zakrywając słońce . Spektakl skończony, czas iść .

Teraz już zaprzyjaźnieni z górą poprosiliśmy o bezpieczne zejście (to którym wchodziliśmy do zejścia byłoby total ekstremalne, polegamy zabranie butów z dobrym bieżnikiem ) i zeszliśmy inną ścieżką , mniej wyślizganą – uczęszczaną, gdzie gałęzie służyły nam jako liny, a ostrężyny dawały smakowite wytchnienie .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziękujemy jeszcze raz za ten magiczny poranek .

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *