Morze Azowskie

Morze Azowskie, 30 kwiecień 2019

 

d70

 

d67

 

d65

 

Nareszcie morze piasek, ciepełko. Tylko woda chłodna , żeby nie powiedzieć zimna. To morze zawsze lubimy, ono nas przyjmuje. To nad nim mamy najpiękniejsze zachody słońca.

 

d63

d60

 

Ma wyraźnie miękką energetykę, wraz z otoczeniem, mieszkańcami. Tu są warunki do prawdziwego odpoczynku na pięknych piaszczystych plażach. Tu jest przestrzeń pomiędzy turystami, nie należą bowiem jej kurorty do wyjątkowo modnych.

 

d66

d68

 

Nawet miejsc do dzikiego obozowania starcza, co przypominam jest w Rosji legalne… Po okresie zimy tego ciepła się chce…. Jedziemy zatem dalej wzdłuż piaszczystych plaż w stronę przeprawy promowej do Kercza. Długie szerokie plaże, średniej wielkości ciche kurorciki – robi to wszystko dobre wrażenie.

 

d73

d64

Widać także dynamikę rozwoju winiarstwa w tym regionie. Połacie nowych i starych winnic, domy wina przy drogach. W jednym z nich po kilkunastu minutach dogłębnych studiów nad szczepami winorośli zamkniętymi w butelce kupujemy…….. sałatkę w słoiku domowej roboty. Jest to bakłażan grillowany a potem marynowany lub kiszony, wszystko to w swojskiej wersji lub stylizowane na nią. Świetny pomysł dla osób niezdecydowanych czy pić, czy nie pić…

 

d61

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *