Domek z działką 14 ar lub posiadłość 1 ha Bielsko-Biała

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dom mieszkalny jednorodzinny o powierzchni użytkowej 69 m2

z działką 14 arów.

 

3 pokoje :

 

– Pokój dzienny z aneksem kuchennym i podwójnymi drzwiami balkonowymi – 21,8 m2.

– Pokój TV 7 m2 .

– Pokój – sypialnia 21,8 m2.

 

Dom dostępny od zaraz !!!

OFERTA SPRZEDAŻY JEST OFERTĄ INDYWIDUALNĄ I NIE JESTEŚMY ZAINTERESOWANI WSPÓŁPRACĄ Z BIURAMI NIERUCHOMOŚCI, ANI PORTALAMI OGŁOSZENIOWYMI

 

Domek jest z materiałów przyjaznych Ytong (oryginalny), studnia, biologiczna oczyszczalnia, mały przytulny, ciepły, ekonomiczny. Dla osób które lubią żyć blisko miasta, bo posiadłość jest 200 metrów do ostatniego przystanku miejskiego autobusu, ale na uboczu – bo 150 metrów od najbliższego domu – wśród łąk i lasków – mając własną przestrzeń dookoła w sąsiedztwie sarenek , jelonków, bażantów , zajączków. Miejsce niemal kontemplacyjne, w dzielnicy objętej strefą niskiej zabudowy ekstensywnej, tj. minimalna działka pod dom wynosi 14 arów, co daje pewność większej przestrzeni pomiędzy domami.

 


Dom położony w cichej, spokojnej okolicy z pięknym widokiem na zieloną, zadrzewioną przestrzeń Hałcnowa i dalej Ślaska (czasami widać i do Tychów), oraz na okoliczne góry ( pasmo Beskidu Małego – Hrobaczej Łąki).
Dookoła rozciągają się łąki i niewielkie laski.

Dom jest przebadany radiestezyjnie. Jest wolny od cieków wodnych, niekorzystnego promieniowania siatki geopatycznej. Przestrzeń ta nadal wzrasta wibracyjnie dzięki wsparciu urządzenia – „odpromiennika” MAGRAF.

Do centrum miasta Bielska-Białej – galeria Sfera – 5 km.
Do szkoły – Gimnazjum – 1000 metrów.
Przystanek autobusu miejskiego MZK – linia nr 17, 13W, 13K i D – 250 metrów.
Do najbliższego sklepu spożywczego ok. 700 metrów.

Dom był oddany do użytku 15 grudnia 2003 roku.

Jest wykonany w skandynawskiej technologii Ytong (oryginalny Ytong), ściana grubości 36,5 cm. Pokryty tynkiem krzemianowym z firmy Kabe położonym na siatce podtynkowej zatopionej w zaprawie , a od wnętrza płytą kartonowo-gipsową. Wszystkie elementy tej ściany mają właściwości oddychające ( nie dochodzi do efektu termosa – zawilgocenia ściany i jej zagrzybiania! )
parterowy z poddaszem użytkowym, zasilany wodą z bardzo wydajnej studni.
– ogrzewany kominkiem (francuskiej firmy Fonte Flamme – stałopalność 12 godzin – wystarczy dokładać do niego 2 razy na dobę!) Koszt drewna zużytego na normalną całą prawdziwą polską zimę z mrozem i śniegiem to ok. 1000-1200 zł (przy temperaturze wewnętrznej 20-22 stopnie C) – kupując drewno rąbane na składzie opału, czyli około 4 metrów przestrzennych (tzw. kubików) drewna twardego typu buk + 2 metry przestrzenne drewna miękkiego typu świerk.
Czerpnia powietrza dla kominka przeprowadzona jest pod podłogą rurą fi 100. Rozprowadzenie ciepłego powietrza na poddasze.

 • Dach gont bitumiczny Isola Tyri – szczególnie odporny na wiatry – jeden z najdroższych gontów na rynku produkcji skandynawskiej, położony na warstwie papy podkładowej.

  – Kable elektryczne – miedź – prąd 220 V i 380 V
  – Rury wodne – PE
  – Okna drewniane mahoniowe firmy „Beskid” z Łodygowic, wykonywane na wymiar pod zamówienie , szyba ciepła U=1,1, wszystkie uchylno-otwieralne z okuciami antywłamaniowymi.
  – Drzwi wejściowe ciepłe z okuciami antywłamaniowymi.

  Dom oddalony jest 250 metrów od ulicy Witosa, łączy go z asfaltem prywatna droga dojazdowa, utwardzona – szutrowa (współwłasność w drodze )
  – Prywatną drogę dojazdową przecinają rurociągi gazowy i wodny.
  – Eletryczność 220 i 380 V.
  – Woda podrzewana podgrzewaczem elektrycznym dużej mocy 18 kW.
  – W ścianie są zamontowane kocie drzwiczki , mogą służyć również małemu psu (bardzo wygodna forma dla ludzi i zwierząt domowych).
  – Piorunochron.
  – Komin prefabrykowany Schidla, z 30 letnią gwarancją i 45 minutową odpornością na pożar sadzy w kominie . Odprowadzenie skroplin z dna komina bezpośrednio do instalacji ściekowej.

Dom budowaliśmy dla siebie, dbając o jakość materiałów i dizajn wykończenia.

Dom ze względu na użyte materiały i wielkość jest bardzo ciepły, i może być również ogrzewany elektrycznymi grzejnikami, ponieważ zauważyliśmy że wystarczy ogrzewać 35 metrowy parter, a ciepło naturalnie przedostaje się na poddasze ogrzewając cały budynek.

Obok domu bogata kompozycja roślin iglastych i liściastych, w dużej części szczepionych – ok. 300 dorosłych roślin wartych co najmniej 30 000 zł.  

W poniższym filmiku zapraszamy na spacer po niej wiosną 2016 roku

Teren działki wraz z sąsiednimi działkami ogrodzony siatką stalową ocynkowaną – 1,8 m wysokości, w części dodatkowo malowany substancja bitumiczną. Plot otacza teren 1 hektara , będący w całości naszą własnością. Pozostałe działki pozostawiamy sobie inwestycyjnie, gdyby jednak warunkiem zakupu domu był większy areał gruntu – jest możliwość jego dokupienia od nas.

 

Wnętrze domu

100


Dom urządzony jest w kolorowej ciepłej kolorystyce , inspirowany naszymi podróżami (www.brygidaibartek.pl), gotowy do zamieszkania.

W domu nawet w pochmurny dzień jest bardzo dużo światła

Parter o powierzchni ok 34,5 m2 składa się z :

– pokoju dziennego z aneksem kuchennym i kominkiem o powierzchni 21,8 m2, posiada dwa okna (północne i wschodnie) i podwójne drzwi balkonowe skierowane w południową stronę (zachęcamy do dostawienia oranżerii).

– małego przedpokoju – 3,75 m2

– WC z oknem – 1,2 m2

– łazienki z wanną i oknem – 4,5 m2

– klatka schodowa z drewnianymi sosnowymi schodami zabiegowymi , w kształcie litery U, z oknem – 3,1 m2

Piętro ok. 34,5 m2:

– pokój – sypialnia z oknem w szczycie i oknem dachowym – 21,8 m2

– pokój mały z oknem w szczycie i oknem dachowym – TV 7 m2

– mały przedpokój – 2,4 m2

– klatka schodowa – 3,3 m2

W pokojach na piętrze są zarówno okna boczne w szczytach jak i 2 okna dachowe – co powoduje , że oba pokoje na poddaszu mają bardzo dużo w sobie światła.
W projekcie na parterze przewidziano również oranżerię.

Podłogi wykonano z litej deski podłogowej, sosnowej – na pióro i wpust grubości 32 mm.
W łazience i WC podłogi z drewna egzotycznego IPE , kafelki białe z dekorami – Maki.

Dom może stanowić bazę do rozbudowy w trzech kierunkach, a otwarta przestrzeń wewnątrz budynku daje możliwości aranżacyjne wnętrza.

 Dom jest tani w eksploatacji: dla dwójki osób to koszt około 400 zł miesięcznie – w tym

 • 200 zł prąd do oświetlenia i ogrzania wody,

 • 100 zł drewno do kominka,

 • 100 zł podatki-śmieci-ubezpieczenia-gaz do kuchenki-itp.

Dom jest naszą własnością (nie ma odciążeń kredytowych itp.)

Dom dostępny od zaraz po zawarciu umowy notarialnej (potrzebujemy dosłownie kilku dni na przeprowadzkę).

Dom znajduje się na 14 arowej działce, która znajduje się na 1 hektarowym ogrodzonym terenie, który również jest do kupienia jako całość

W skład terenu wchodzi

14 arowa działka z domem

15 arowa działka budowlana

i ponad 70 arowa działka rolna

Całość wygląda tak  z lotu ptaka

Droga prywatną ok 2o0 metrów. Od paru lat zdarza się, że miasto odśnieża tę drogę. 

Cena :

Domku z 14 arową działką 280 000 zł.

Domku wraz z 1 ha działką

1 300 000 zł. 

W obu przypadkach dopuszcza się możliwość negocjacji ceny.

Grunt na działce rolnej w części zarezerwowany jest   pod budowę drogi Bielsko-Kraków. Krawędź jezdni asfaltowej ma być usytuowany około 100 metrów od domu i zagłębiony około 7 metrów w głąb ziemi (poniżej poziomu gruntu – w wykopie). Na szczycie przewidziano ekrany.Przez długie lata nie było pieniędzy na budowę drogi. Jednak nie dawno pojawiły się środki na realizację drogi i jej realizacja przewidziana jest do 2025. Spowoduje to zmianę przeznaczenia gruntu na inwestycyjny , a co za tym idzie podwyższenie ceny. 

Szczegóły : http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/26312/Malopolska-wzbogaci-sie-o-ponad-220-km-nowych-drog-w-ramach-zaktualizowanego-Programu-Budowy-Drog-Krajowych-na-lata-2014-2023

Minusy: ze względu na ustronne położenie nie jest wskazany dla osób z depresją, bo może się ona pogłębić w samotności.
Dom nieodpowiedni dla osób skrajnie zapracowanych, nie mających już czasu by zadbać o niego (bo jak każdy w dużej mierze samowystarczalny dom potrzebuje więcej dbałości i uwagi niż mieszkanie w bloku).  Ściany wewnętrzne malowane były 5 lat temu, zalecamy odświeżenie.

Telefon kontaktowy – 665 867 818 lub lepiej kontakt z nami na maila brygida111@wp.pl

Domek chcemy sprzedać jak najszybciej i środki z jego sprzedaży przeznaczyć na tworzenie miejsca na dalekiej północy  .


101

102

103

104

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *