Matera -miasto jaskiniowców

Matera – miasto jaskiniowców 24-25 czerwca 2018

 

18

 

14

 

3

 

16

 

Pamiętacie zapewne amerykańską bajkę o jaskiniowcach z naszego dzieciństwa. Zastanawiałem się wtedy – mają samochody , AGD, świadomość, a mieszkają w jaskiniach – po co? Teraz odwiedziliśmy miasto jaskiniowców, którzy również mieszkali do lat sześćdziesiątych poprzedniego stulecia w wydrążonych w skałach jamach. Pomimo że wokół jeździły auta, pociągi, latały samoloty i śmigłowce. Nawet rakiety kosmiczne, to oni nadal pozostawali w swoich grotach. Hodowali zwierzęta i z nimi mieszkali – co najciekawsze ich miasto nie miało instalacji ściekowej, ani wodnej i elektryczności – a żyło tu 20 tysięcy ludzi. Prawie by weszli tak nawet do unii europejskiej. Likwidacje miasta dokonano w 1954 roku – trzy lata przed wstąpieniem….

 

30

 

29

 

28

 

27

 

Nic dziwnego że panoszyły się tutaj plagi chorób, ubóstwo……

Jednak coś niezwykłego jest w tym miejscu, miasto ma swój początek w epoce kamienia łupanego i od tego czasu było stale zamieszkałe. Dochodzi po czasie do mnie świadomość ile pokoleń ludzi w nim mieszkało, ile jest tu różnorodnych energii, ile informacji. 

31

 

32

 

33

 

PODRÓŻNICY TO TAK NAPRAWDĘ ZBIERAJĄ CZĄSTKI SWOJEJ POZOSTAWIONEJ W INNYCH WCIELENIACH ENERGI W RÓŻNYCH MIEJSCACH ZIEMI.

 

Tu to rozumiem – na pewno tu mieszkałem – za dobrze się tu czuję , i to już po krótkim pobycie………..mimo że teraz to skansen – turystyczna atrakcja.

Popatrzcie sami

2

 

4

 

5

 

6

 

7

 

9

 

10

 

13

 

15

 

19

 

20

 

21

 

26

 

22

 

23

 

24

 

12

 

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *