Moskwa

1m

I poleciałam Aerofłotem do Moskwy . Za bilet Kraków – Moskwa – Kraków zapłaciłam ponoć świetna cenę 1100 zł. Lecąc samolotem miałam wrażenie , że niewiele się zmieniło – łączenie z jedzeniem- od ostatnich 20 lat , kiedy ostatni raz leciałam Aerofłotem, a może to złudne wrażenie po ostatnim locie luksusowym emirates….?

2m

Za lataniem nie przepadam zdecydowania lepiej czuję się na ziemi, dlatego z radością wylądowałam w Moskwie . Lotnisko potężne trzeba się uchodzić aby wyjść . Do miasta jeździ szybka kolejka za 320 rubli (32 złote) do centrum do dworca Białoruskiego . Może są i tańsze rozwiązania, ale to do mnie przyszło

Jedzie 35 minut . A Moskwa jak zwykle szybka , ciasna biegnąca , pierwszy raz jestem nie w zimie i powiem , ze bardziej szara śnieg dodaje jej uroku . Nawet nie mam ochoty jechać na plac czerwony . Takie megapolis , stado ludzi mieszkających na pupie i non stop ocierających się o siebie .

3m

A ceny …… znacznie poszły do góry w przeciągu ostatnich 5 lat gdy byłam tutaj ostatni raz .

Piwo w taniej knajpce , barze od 80-100 rubli

jedzenie w taniej knajpce stołówce 200-300 rubli , najdroższe warzywa za 100 g sałatki trzeba zapłacić w tanim barze ok 700 rubli. Za przechowalnie bagażu 2 szt zapłaciłam 400 rubli . Jakoś tak szybko szaro-buro . A może wszystkie megapolis są takie ……? Może miasto to już nie moja bajka .

4m

Pamiętam swój pierwszy pobyt w Moskwie , byłam tydzień ugościła mnie po królewsku , drugi widziałam , że na nasze drogi się rozchodzą , a teraz ………… miasto bez wyrazu . Może przesadzam , bo na pewno ktoś kto jest tutaj pierwszy raz zachwyca się metrem na stacjach kolcowych , które zrobione są na pałacowo i wieloma rzeczami , które tworzą tutejszą egzotykę . Taki rosyjski klimat , matiuszki Moskwy.

5m

Więc zdecydowałam się molestować Panie w kasie i czekać czy ktoś nie odda biletu na dziś do Irkucka , nie czuję potrzeby zostawania dłużej , no zobaczymy ……..

 

 

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *