Przez kaczeńcową Biebrzę

Przez Kaczeńcowa Biebrzę 18-19/20 kwiecień 2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pożegnawsze cudowną Koterkę i Grabarkę ruszyliśmy w kierunku celu naszej podróży czyli Bagien Biebrzańskich . Na bagnach byliśmy wcześniej 2 razy po 1 dniu . Ostatni raz rok temu , nasz pobyt zbiegł się z powrotem żurawi i poznaniem wielkiego pasjonata bagien , wspaniałego ich fotografika, przewodnika po nich i ich znawcę Igora Iwaszko człowieku , który nie tylko ma wiedzę o Biebrzy , ale może i przede wszystkim czuje ją swoim sercem namiar: http://www.fotopozytywy.pl/

http://igoriwaszko.blogspot.com/

Polecam dla tych którzy chcą pozać ducha tych miejsc

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

On sam na święta wyjechał na południe , jednak udzielił nam informacji gdzie co można zobaczyć .

Nie za bardzo go słuchając podąrzylismy najpierw w kierunku Gugien , gdzie w tamtym roku spotkaliśmy stada żurawi . Przespaliśmy się na kwaterze u bardzo gościnnej Pani Bronisławy (tel. 601342667) polecamy . Dostając od niej świątecznego baranka z symbolem alleluja (niech żyje ślaska gościnność) . Takie nawiązanie do przesłania z Koterki , gdzie w Wielki Piątek grzebaliśmy swoje „ja” swoją pychę , zmartwychstamy w pokorze i miłości . Niech tak się stanie . Dziękujemy Wszechświatowi za te wspaniałe symbole na naszej drodze.

a0

I rano ruszyliśmy na tamtejsze bagna, niestety ptaki chyba „odleciały” więcej ich gada nam w ogrodzie niż tam .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozstaliśmy się z przywiązaniem do przeszłości, że jak coś było 'kiedyś' to ma być i dziś i pojechaliśmy do Brzostowa . Już przed Brzostowem powitała nas biebrza usiana kaczeńcami , wyglądała tak jakby ktoś wylał na nią żółtą farbę na wodę .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od razu energia zrobiła się lżejsza , coś otworzyło przestrzen do tej pory zamkniętą dla nas . Bagna chciały nam się pokazać w jak najlepszym świetle przygarnąc nas do siebie .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Postanowiliśmy tutaj na polu namiotowym zostać na noc (cena wysoka jakość żadna , płaci się tylko za super miejsce) przyglądając się Biebrzy , ptakom , spacerującym między kaczeńcami i bocianami.

a6

a7

Ciepły wiatr omywał nas z pragnień, oczekiwań , niecierpliwości dając radość , zachwyt kontemplację tego cudownego dnia i miejsca .

Miejsca hałasliwego i spokojnego zarazem , miejsca które w każdej chwili jest inne i takie samo zarazem ,

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Miejsca tak innego od znanych mi wcześniej miejsc , wiem, że to zasługa kaczeńcy (nigdy wcześniej nie widzieliśmy takich pól) które uśmiechały się nas machając płateczkami na wietrze , jakby chciały powiedzieć siła pochodzi połaczenia energii wody , ziemi, wiatru przy stabilności emocji .

a16

Siedzieliśmy wśród ciszy pośród przyrody kontenplując ją , a będąc jej częścią . Odeszło pragnienie robienia zdjęć , poznawania ptaków . Patrzyliśmy i byliśmy tu i teraz . A ptaki też coraz bardziej, traktowały nas jak ich część .

a18

Tak najlepiej obserwować ptaki będąc w jednym miejscu i pozwolić im latać koło siebie . Trzeba pamiętać , że ptaki latają i to szybciej niż my chodzimy .

Tak nam się tutaj spodobało, że zostaliśmy praktycznie 2 dni oddalając się od wsi (w pobliże kamieniołomu) i wtapiając w kaczeńcowe pola.

Dziękujemy tej cudownej przestrzeni za gościnę , dziękujemy , że mogliśmy być w tym miejscu w tym czasie .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

a12

a13

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

a19

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *