Półwysep Kola styczeń 2008 – notatki z zakurzonego pamiętnika cz.III

Półwysep Kola styczeń 2008 – notatki z zakurzonego pamiętnika cz.III – Rosja

11 styczeń 2008 (17 dzień ) piątek

Noc polarna ma swoje minusy. Budzimy się o 9.30 i myślimy, ze to środek nocy . Nasz gospodarz nagrzał już po „rosyjsku” czyli jest około 25 stopni.

Śniadanie i za dnia czyli między 11-14 na ryby. Dziś jezioro jest dla nas mniej łaskawe .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

I znowu w popadam w medytację nad przyrodą , sobą , Bogiem. Tutaj nic nie zagłusza własnych myśli, własnego ja , tutaj jest się tak po prostu ze sobą , z Bogiem , a może z pustką….

Nie dziwię się , że mistrzowie Zen upodobali sobie północ. Północ pustki, gwiezdnego pyłu, czy może siebie. Tutaj ziemia łączy się ze wszechświatem. Tutaj nie trzeba wchodzić w stan medytacji odcinać się od świata tutaj po prostu się w nim jest,

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten stan ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, ze gdy ma się czystość myśli, wiarę w siebie można wiele doświadczyć , minusem to, że gdy się tych cech nie posiada można popaść w degenerację.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Więc większość ludzi na pewno podświadomie ucieka z tej „pustki” do miasta, gdzie wiele się wybacza i zawsze można podpatrzyć jak żyć.

Czas wracać do cywilizacji czyli do Łowozjero.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W odległości około kilku kilometrów od miasta pojawia się łuna światła. Może wreście zorza, niestety nie, to tylko 3,5 tys miasteczko którego światła rozjaśniają przestrzeń na tak daleko.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wracamy przez obserwatorium oddalonego 3 km od miasteczka , słyszeliśmy , że można tam tanio przenocować , Cena ta sama co w hoteliku w miasteczku, a warunki dużo gorsze . Pokój ciemny, brak łazienki, choć wokół tajga i szansa zobaczenia zorzy.

Jednak gdy od czegoś mnie odrzuca, nie robimy nic na siłę . Wracamy do naszego hoteliku w miasteczku.

Teraz czeka nas kilka dni w Łowozjero, a potem wycieczka w DZICZ, ale czy na pewno…….

Nam nadzieję, że przepiszę dalsze i bliższe strony mojego pamiętnika i

umieszczę za jakiś czas w portalu.

W razie pytań praktycznych odnośnie podróży mój mail: brygida111@wp.pl, a jak ktoś chce pomieszkać w opisanym domku namiary na Saszę ; Kuzmełko Aleksander , e-mail: elov-ostrov@yandex.ru , tel. +7 921 273 2880 Sasza mówi i pisze tylko po rosyjsku.

Pozdrawiam Sczastliwo Brygida

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *